Príprava Vašej záhradky na jar.

Príprava Vašej záhradky na jar.

Príprava záhradky na príchod jari.

V našej zeleninovej záhrade by sme pred príchodom jari nemali vynechať nasledujúce činnosti:

V prípade priaznivého počasia prehadzujeme kompost. V našich skleníkoch a teplých pareniskách môžeme pokračovať vo výseve zeleniny (šalát, reďkovka, kaleráb, zeler, rajčín a papriky). Mladé rastlinky z výsevu opatrne rozsádzame vo fáze 3-4 pravých lístkov do debničky, zakoreňovačov, alebo črepníkov. Môžeme naklíčiť skoré zemiaky, uložiť ich do debničiek a položiť na svetlé a teplé miesto. Pripravíme si výsevný plán zeleninových záhonov aby sme boli na výsev dostatočne pripravený.

Čo sa týka ovocnej záhrady na našich stromoch režeme vrúble a robíme presvetľovací a zmladzovací rez. Očistíme kmene a hrubšie konáre ovocných stromov od starej borky a machu napríklad drôtenou kefou. Kmene stromov možno natrie vápenným mliekom. Tento náter slúži ako ochrana pred praskaním kôry vplyvom prudkého striedania teplôt. Ak našu pôdu nesužujú mrazy, môžeme vykopať jamy na jarnú výsadbu stromčekov. Spod starších stromov vyhrabeme zvyšky opadaného lístia a dáme ho do kompostu. Z korún stromov odstránime mumifikované plody.

Okrasná záhrada. Presvetľujeme koruny našich okrasných drevín. Skontrolujeme skalku - uvoľnené rastliny jemne zatlačíme do pôdy, upevníme aj uvoľnené kamene, striasame sneh z ihličnanov a vždyzelených rastlín, aby sa nepolámali. Pri väčšom odmäku vetráme trvalky, skalničky a nízke kry nadvihnutím krytu, čečiny, aby sa rastliny nezaparili a nezačali predčasne pučať. Rastliny, ktoré prezimovávame v pivnici opatrne zavlažujeme, aby nevyschli. Taktiež môžeme odoberať odrezky prezimujúcich kvetín na ďalšie množenie (ibištek čínsky, muškát, fuksia). 

Váš Floramarket Tím. :)

 

Napísať odpoveď