• Novinka

Trávnikový substrát 50 l

6,49 €
S DPH

Substrát pre zlepšenie kvality pôdy pred založením trávnika a prekrývanie trávniku v priebehu vegetácie vegetácie. Je tiež výborný na regeneračné vysievanie poškodených miest.

  • Chránime Vaše osobné údaje Chránime Vaše osobné údaje
  • Spoľahlivé doručenie tovaru Spoľahlivé doručenie tovaru
  •  Možnosť vrátenia tovaru Možnosť vrátenia tovaru

Agro trávnikový substrát slúži predovšetkým pre zlepšenie kvality pôdy pred založením trávnika, ďalej pre prekrývanie trávnika počas vegetácie a výborných výsledkov dosahuje pri regenerácii poškodených miest. Jemná prostá rašelina, kvalitný kompost a špeciálne kremičitý piesok tvorí základ substrátu pre trávniky.

Zloženie:

Substrát obsahuje jemne preosiatu rašelinu, kvalitný kompost a špeciálny jemný kremičitý piesok.

Použitie:

Zapracovaním substrátu do pôdy pred výsevom zlepšíme fyzikálny stav pôdy, zvýšime priepustnosť. Doplnením rašeliny vytvoríme vhodné podmienky na klíčenie trávneho osiva, pripraví zásobu živín pre klíčenie a zapojenie porastu. Prekrytie trávniku substrátom počas vegetácie umožňujem vyrovnanie terénu, prevzdušnenie porastu a podporuje zahustenie trávniku.

Aplikácia pred výsevom:

Pred výsevom nového trávniku pridávame 10-15l substrátu na 1m2 ( podľa charakteru pôdy ). Aplikujeme na vyrovnanú plochu zbavenú kameňov a buriny, jemne zapracujeme a urovnáme. Po výseve jemne pritlačíme osivo k pôde. Substrát je možne zmiešať s osivom tesne pred výsevom, pravidelne rozprestrieť na priparvenú plochu a jemne zapracovať hrabľami.

Aplikácia počas vegetácie:

Počas vegetácie prekrývame na krátko skosený trávnik minimálne 1 x ročne množstvom 5 – 10l substrátu na 1m2 podľa nerovností a charakteru regeneračného zásahu.    

30 položky