Rakytník rešetliakový ´AROMAT´ 50-60 cm, 2 l - samičia rastlina

6,99 €
S DPH

Je to liečivá rastlina, ktorú ľudia poznajú takmer 2500 rokov

  • Chránime Vaše osobné údaje Chránime Vaše osobné údaje
  • Spoľahlivé doručenie tovaru Spoľahlivé doručenie tovaru
  •  Možnosť vrátenia tovaru Možnosť vrátenia tovaru

Patrí medzi najcennejšie potravinárske a liečivé rastliny.Krík je stredného vzrastu,vetvičky sú stredne trnené
Plodnosť je vysoká a pravidelná.Má bohatý vzrast s veľmi bohatou korunou.je mrazuvzdorná (do -46 °C).Rakytník je svetlomilná rastlina,preto ho vysádzame na slnečné miesta.
Vysádzame ho najlepšie na miesto, kde nebude obmedzovaný inými rastlinami. Rakytník je dvojdomá rastlina preto je nutné objednať minimálne 2 rastliny(samčiu a samičiu), pokiaľ už nemáte na svojej záhrade rastlinu jedného z pohlaví.Rastliny vysádzame vo vzdialenosti 1 - 2 metre od seba.
Plody sú svietivo červené, lesklé, oválne, hmotnosti až 0.8 g majú vysoký obsah vitamínu C.Okrem toho obsahujú vitamíny B, A, D, E, kyselinu listovú, minerálne soli a mastné kyseliny.
Užívanie rakytníka je preto veľmi dobré pri rôznych virózach, chrípkach a angíne,znižuje nebezpečie infarktu myokardu.Plody dobre pôsobia pri oslabení organizmu, k posilneniu imunity, doporučovaný v rekonvalescencii po liečbe(ožarovanie, chemoterapia) nádorových ochorení.Plody sú trochu kyslé, keď ich chytí prvý mráz,ostanú úplne sladké.Plody sa oberajú, keď sú ešte tvrdé a to buď ručne,alebo odstrihnutím celých vetiev i s plodmi.Užívanie plodov je všestranné-v čerstvom, zamrazenom alebo sušenom stave.Je možné ju sadiť celý rok!Je možné ju sadiť celý rok!10 položky

Tabuľka dát

Stanovisko
Slnečné, polotieň
Pôda
Vzdušná, priepustná, úrodná
Výška
50-60 cm
Zber plodov
August