Mini kiwi ´ISSAI´ 40-60 cm, kont. 2l

9,30 €
S DPH

Samoopelivé kiwi s chutnými a zdravými plodmi s vysokým obsahom vitamínu C. Plody sú zelenožltej farby, aromatické a sladkej chuti. Je to popínavá liana, v konečnom dôsledku to znamená že potrebuje oporu.

  • Chránime Vaše osobné údaje Chránime Vaše osobné údaje
  • Spoľahlivé doručenie tovaru Spoľahlivé doručenie tovaru
  •  Možnosť vrátenia tovaru Možnosť vrátenia tovaru

Charakteristika: Samoopelivé kiwi ´Issai´ je odroda, ktorá v dospelosti dorastá do dĺžky približne 4 m. Pri raste potrebuje oporu. Listy sú veľmi dekoratívne, preto sa rastlina pestuje aj ako atraktívna popínava liana, ktorá vytvára nádherné zelené plochy. Tento kultivar výborne znáša mrazy a rodí už prvý rok po výsadbe. Mladé rastliny však počas silných mrazov odporúčame chrániť, napr. netkanou textíliou. Na jar kvitne voňavými kvetmi veľmi výraznej vône. Šťavnaté plody dorastajú do veľkosti až 4,5 cm a majú lahodnú chuť. Dozrievajú začiatkom jesene. Mini kiwi ´Issai´ je samoopelivé, nepotrebuje opeľovača. Plody majú veľkosť cca 2,5 cm a konzumujú sa so šupkou. Neobsahujú tuky, sú bohaté na vitamíny a mikroprvky a obsahujú 4-krát viac vitamínu C ako citróny.

Pestovanie: Rastlina je nenáročná na pôdu, vyžaduje slnečné stanovisko. Aj keď je mrazuvzdorná do - 25 stupňov, v prvých rokoch po výsadbe môžeme spodnú časť rastliny na zimu zakryť, aby sme ju chránili pred ostrými mrazmi. Striháme ju na jeseň po skončení vegetácie. Na jeseň sa listy sfarbujú do žiarivo žltých odtieňov.

4 položky

Tabuľka dát

Stanovisko
Slnečné
Pôda
Úrodná čierna
Mrazuvzdornosť
do -30 °C
Zber plodov
September